Zdrowie i uroda

 
Woda z nano-pęchęrzykami gazów jest szeroko stosowana na świecie, zwłaszcza w Azji do celów prozdrowotnych. Przykładowo sportowcy, w celu poprawy wydolności i regeneracji organizmu piją nano wodę z wodorem bądź tlenem.
Woda z nano-pęchęrzykami gazów ma także szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz w dermatologii. Kosmetyki z nano-wodą tlenu doskonale nawilżają skórę, odświeżają i wygładzają cerę. Woda z nano-pęcherzykami tlenu może być stosowana w formie toniku, mgiełki, może być tez składnikiem kremów, żeli do twarzy czy nawet past do zębów. Ma działanie peelingujące i dotleniające. Znajduje zastosowanie nie tylko w codziennej, domowej pielęgnacji urody, ale także w profesjonalnych salonach kosmetycznych czy SPA. Świetnie przygotowuje dłonie czy stopy do zabiegów manicure i pedicure. Do zmiękczenia skórek nie potrzeba dodawać żadnych innych środków poza nano wodą z tlenem. Nano wodą z ozonem można natomiast umyć wyposażenie gabinetu bądź SPA. Obecnie Nanoprowater przeprowadza w certyfikowanym laboratorium badania nad wprowadzeniem serii kosmetyków opartych na nano wodzie tlenowej.
W Azji nano-woda z pęcherzykami tlenu używana jest w dermatologii przy atopowym zapaleniu skóry, egzemach, łuszczycy, alergiach. W medycynie znajduje także zastosowanie przy dezynfekcji skóry, leczeniu oparzeń, ran, urazów i podskórnych stanów zapalnych.