Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

 
 
Współpraca NanoProWater z Ogrodem Botanicznym UW w Warszawie trwa od czerwca 2017 roku do chwili obecnej w kilku obszarach.
W wydzielonej części szklarni zastosowano nano wodę z tlenem celem sprawdzenia efektywności hodowli popularnych roślin ozdobnych kwitnących np. storczyków oraz roślin zielonych stosowanych w biurach i hotelach, uprawach pojemnikowych w przestrzeni miejskiej, zestawów roślin balkonowych i ogrodowych.
Badano także wpływ nano wody na uprawy warzyw: pomidorów, porów oraz selerów.
Jak wskazano w wynikach badań z lat 2017 - 2018r.: „Eksperyment sprawdzający właściwości wody z nano pęcherzykami tlenu, w którym użyto różnych odmian roślin doniczkowych wskazuje na efekt przyśpieszenia i zwiększenia kwitnienia a także zwiększenie i przyśpieszenie dojrzewania owoców. Pomidory podlewane nano wodą miały więcej kwiatów i nawet o połowę więcej owoców. Selery i pory też miały większy przyrost masy liściowej o ok. 20% pomimo braku nawożenia w obu grupach”. Wyniki badan znajdziesz tutaj..
W październiku 2018 r. przeprowadzono testy dotyczące zastosowania nano wody z mikro nano pęcherzykami ozonu do mycia szklarni i usuwania glonów z elementów konstrukcyjnych. Wyniki badań okazały się spektakularne.
Najnowsze, kolejne badania dotyczą zastosowania nano wody z azotem w zakresie odżywiania dokorzeniowego w uprawach roślin przeznaczonych do przemysłu budowlanego i ogrodniczego (rośliny okrywowe i pnące służące do obsadzania np. ekranów i instalacji ogrodów wertykalnych na budynkach i wyciszenia hałasów drogowych). Trwają także badania dotyczące dolistnego dożywiania za pomocą spryskiwania nano wodą z dwutlenkiem węgla.